kávés érdekesség
Az elmúlt időben még egy íz csatlakozott a listához: az umami. Szeretnéd tudni bővebben, mit is takar ez a név?
Ezt a cikket azért írtam, hogy segítsek betekintést nyerni a kávék „Rolls-Royce-ának és Mercedesének” kategóriájába, öveket becsatolni, ez meredek lesz!
A KiberMa stábja keresett fel minket, hogy mutassuk be miként alkalmazunk számítógépet és szoftvereket a kávépörkölési folyamat során.
- Mi volt az apropója, hogy a meglátogatta a Kapucziner kézműves kávépörkölő manufaktúrát?
- Egy nagyon kedves, régi barátom vágya volt, hogy bemutathassa nekem a specialty kávékat. A Kapucziner tulajdonosa Németh János és jómagam is ugyanannak a „niche” (ejtsd: nis) szegmensnek vagyunk a képviselői, ráadásul rokon területeken, mivel az illatok és az ízek közel azonos agyterületekre hatnak, így az ötlet valóban izgalmasnak bizonyult.
Kávénk elfogyasztását követően a visszamaradt szárazanyagot megvizsgálva azt tapasztalhatjuk, hogy a pogácsában rendkívül nagy érték marad, amelyet kár lenne hasznosítás nélkül kidobni. Véleményünk szerint a kávé sokkal több egy élelmiszer élménynél, egy italnál, amely ébreszt és ösztönöz a kemény munkanapokon.
Általában a kávéimádók előbb vagy utóbb, kíváncsiságuk miatt, saját kávécserje nevelésébe fognak. A látszólag könnyűnek tűnő feladat azonban néhány fontos alapfeltétel biztosítása nélkül hamar nehézségekbe ütközhet.
Szeretnéd tudni, hogy is néz ki egy kávécserje? Hogyan terem és miképp? Szeretnél saját ültetvényt? Gyere és tudj meg minél többet erről az izgalmas növényről, mely oly sokunkat rabul ejt.
Vajon hogyan zajlik a kávészüret? Hasonlít a szőlőszürethez? Mekkora hatással bír vajon a szüret és a feldolgozás módja a csészénkben gőzölgő kávénk ízvilágára, minőségére? Igyekszünk minden kérdésre választ adni cikkünkben.
Gyere és olvasd tovább !
Miért jobb, ha frissen pörkölt kávét vásárlunk? A kávéról kialakult egy olyan vélemény, mi szerint a kávé tartós élelmiszer, íze sokáig változatlan, hiszen, nincs ami tönkre menjen benne. Ez azonban téves feltételezés, mivel a kávéban már a pörkölést követően beindulnak bizonyos enzimatikus és bakteriális bomlási folyamatok, ami befolyásolja a minőségét.